Тема: В гості до бабусі
Галі.
Мета: Вчити узгоджувати прикметники з іменниками в роді
та числі ( синій клубочок , зелені клубочки ); вживати слова з суфіксами - ,,
ик ” , ,,- ичк ” (песик, мурчик ) ;
вправляти дітей у правильному вживанні відмінків з прийменниками ,,в ” , ,,на ” ( в коробочці , на підлоці ) ;
працювати над збагаченням словникового запасу дітей ( курча, цуценя, котик –
мурчик , муркотик ) іменниками зі зменшувально – пестливими суфіксами .
Закріпити знання дітей про свійських тварин. Допомогати малятам розрізняти тварин за зовнішніми ознаками, характером
поведінки. Називати основні кольори. Розвивати уяву, зв’язне мовлення,
вправ-ляти у звуконаслідуванні. Виховувати доброзичливі стосунки між дітьми.
Обладнання : макет української хати, макет будки;
іграшкові собака, кіт, корова, курка, півень, курчата; різнокольорові коробочки
із клубочками, паровоз.
Хід заняття:
1. Сюрпризний момент .
- Діти , прийшла я сьогодні в садочок , а на столі
пакунок . Та ще який великий , щось у ньому торохтить . Як ви гадаєте , що там
? (Відповіді дітей )
- А хочете дізнатися , що в ньому ?( Паровоз , поїзд )
Мабуть ,не простий паровоз , а чарівний . Він відвезе нас
до бабусі Галі, познайомитись з тваринами , живуть в неї.
(Я візьму цей паровоз, а ви вставайте за мною
вагончиками, щоб веселіше було давайте
заспіваємо).
Паровоз гудок
дав і вагончики помчав.
Чух – чух ,чу – чу, я далеко вас помчу.
Ту – ту – ту ”. (зупинилися сказали ш-ш-ш ).
2. – Ось і зупинка ,, Хатинка бабусі Галі ” .
Щось не видно бабусі . А хто це нас зустрічає ? ,, Гавкає
, кусає , в дім не пускає ” (собака ). А
як можна сказати лагідно про собаку ? ( песик , цуценятко ).
– Для чого потрібен собака ? Що він робить ? ( він
охороняє дім ).
– Як гавкає собака ? (гав –гав ). А ще , малята , коли
собака злиться , то вона гарчить ,ось так : гар-гар-гар .А що їсть собака
? ( кість ,м’ясо , кашу тощо ). Як називається
будинок собаки ? ( будка ) . От ми і познайомились з собакою .
3.А це хто там лежить на килимку ? Має пухнастий хвостик і гострі кігті .
Хлебче молоко , ловить мишей . ( Так це
котик ). Як нявчить котик ? Давайте пригадаємо
забавлянку про ,, Кицю Муру ” -
Хто хоче розказати?
Киця Мура, де ти була ?
У бабусі.
Що робила? Миски
мила,
Дві помила, дві розбила,
баба мене насварила.
- Як звали кицю ? (Мура )
- За що її баба насварила ? (розбила миски )
- Що любе їсти
киця ? ( молочко , рибку , ковбаску ,сметанку , м’ясо )
- Ви знаєте коли котик не голодний , хоче погратися , то
він муркоче ось так : мур-мур ( діти повторюють ). Тому його так і називають ,,котик - муркотик ”
, ,,котик – мурчик ” .
Подивіться , як погрався наш котик , порозкидав всі бабусині клубочки .
Д/г. ,,Ро-зклади
по коробочках”. ( Пояснення: клубочки лежали в ось цих кольорових
коробочках . Як ви думаєте куди ми покладемо ось цей (жовтий ) клубочок ? Де
така ж коробочка ? Розкладіть клубочки в коробочки за кольором . Де лежав клубочок ? (на підлозі ). Куди ти його поклав
?( в коробочку ) .
4 . Ще діти у бабусі живе гарна родина , ось їх будиночок
. ( у гнізді курка, курча ,
півень ).
– Тато …півник , мама …курка , діти…курчата . Давайте
пригадаємо хто як каже?
Фізкультхвилинка
(під музику ) А зараз ми всі
перетворимось на півників . (діти сідають ).
- Давайте пригадаємо , що їдять півник і курочки ? (
травичку, зернятко, черв’ячків ,крихти хліба). Курочки корисні тим , що несуть
яєчка. Давайте роздивимось курчаток. Які вони? (маленькі, гарненькі, жовтенькі,
пухнасті, м’якенькі). Вони такі маленькі
і всього бояться , давайте залишимо їх
біля мами .
5. У бабусі Галі ще є корова , хочете її побачити ? (так ) ТРВЗ (очі швидше закривайте і корівку
уявляйте ).
6. Як лагідно можна назвати корову ? ( корівка ,
корівонька ). Як ,, мукає ” корова? (
му-му ).
-Що дає нам корівонька? (молоко). (Розгляд молока 1
літровій банці)
- Молоко яке ? (біле , смачне , запашне , корисне ). А що
любить їсти корова ? (траву , сіно ).
7. Підсумок. От ми і познайомились з домашніми тваринами , які живуть у бабусі Галі . Їх
називають домашніми або свійськими , бо вони живуть біля людей. То яких тварин
ми сьогодні бачили ? (собаку, кота, курку, півня, курчат, корову).
– Як називаються ці тварини? (Домашні тварини) . Чому ?
(бо вони живуть біля людей) .
Малята, давайте попрощаємось з домашніми тваринами , нам
час повертатись в дитячий садок . ( до
побачення ).
- Шкода, що ми не побачили бабусю. Вона
мабуть кудись пішла. Для того щоб повернутись до садочка , скористаємось
чарівним паровозом .
Продуктивна діяльність. (колективна робота аплікація)
Обладнання: аркуш тонованого паперу А3 , силуетне
зображення свійських тварин та хата –
готові форми для наклеювання , клей олівець .
Мотивація . Давайте зробимо картину на згадку про подорож
до бабусі .
Спільна робота . Діти за бажанням розміщують силует своєї
тварини на аркуші . Під час роботи індивідуально закріплюються назви тварин або
кольори , поняття домашня тварина .
Підсумок. Помилуватися картиною разом з дітьми,
запропонувати придумати для неї назву.
Комментариев нет:
Отправить комментарий